www.osrodki.com r e k l a m a
    Strona główna
    Oferty
    Kontakt
    Mapa ośrodków
    Promocja - cennik
    Połączenia PKP
    Połączenia PKS
 
Szczawno - oferta
 
NAD MORZEM
    Jastrzębia Góra
    Krynica Morska
    Mielno
    Międzyzdroje
    Ustka
NA MAZURACH
    Ruciane Nida
W PUSZCZY
    Spała
W GÓRACH
    Duszniki Zdrój
    Jarnołtówek
    Karpacz
    Krynica Zdrój
    Kudowa Zdrój
    Lądek Zdrój
    Międzygórze
    Polanica Zdrój
    Przesieka
    Szklarska Poręba
    Wisla
    Zakopane
    Żegiestów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wczasy
 
wczasy Szczawno zdrój FWP w Szczawnie Zdroju
Informacja i rezerwacja:  50 22 22 109;  22 423 01 70;   e-mail: osrodki@vp.pl

 

 

Szczawno Zdrój

wczasy Szczawno Zdrój FWP w Szczawnie Zdroju

Szczawno Zdrój jest atrakcyjnie położone w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym Śląsku w Sudetach środkowych. Szczawno leży na wysokości ok. 410 n.p.m. u podnóża góry Chełmiec (869 m n.p.m.) najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich, w dolinie potoku Szczawnik. Szczawno Zdrój charakteryzuje specyficzny, łagodny i orzeźwiający podgórski klimat, bogata szata roślinna oraz występowanie licznych źródeł leczniczych wód mineralnych. Ściśle z charakterem miasta wiążą się rozległe tereny zieleni. Zalesione zbocza otaczających wzniesień i dość głęboko wcięte dolinki stanowią o atrakcyjności terenów widokowych i wypoczynkowych. W uzdrowisku Szczawno Zdrój znajdują się dwa parki utrzymane w stylu angielskim (Zdrojowy i Szwedzki - 26,5 ha) z bogatą roślinnością rodzimą i aklimatyzowaną (ok. 180 gatunków) wśród której wiele drzew i krzewów to pomniki przyrody. Na szczególną uwagę zasługują różaneczniki i azalie - z przepięknymi kwiatami w okresie wiosennym. Parki w Szczawnie powstały na przełomie wieku XVIII i XIX. Tak duża ilość bogatej i różnorodnej roślinności oraz ciekawa konfiguracja terenu zachęca do odwiedzania i przebywania w Szczawnie. Bogate zasoby wód mineralnych i ich właściwości lecznicze zadecydowały, iż Szczawno Zdrój jest miejscowością typowo uzdrowiskową-posiada dobrze rozwiniętą bazę sanatoryjno- zabiegowa - przede wszystkim nowocześnie wyposażony Zakład Przyrodoleczniczy z działami zabiegowymi oraz baza rekreacyjna: ośrodek jazdy konnej, korty tenisowe, basen kąpielowy, boisko sportowe, 2 ścieżki zdrowia w parkach zdrojowych. 
W Szczawnie leczone są górne i dolne drogi oddechowe, choroby układu pokarmowego i moczowego, schorzenia narządów ruchu, lekkie postacie cukrzycy (typ II).
W Szczawno Zdrój organizuje corocznie z udziałem artystów i melomanów z kraju i zagranicy; Międzynarodowy Festiwal im. Henryka Wieniawskiego (od 1966 roku) oraz Letni Kurs Gitary Klasycznej (od 1991 roku).

 

wczasy Szczawno Zdrój FWP w Szczawnie Zdroju

Miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć

 • Teatr Zdrojowy
 • Hala Spacerowa
 • Pijalnia Wód Mineralnych
 • Wieża Anny
 • Ośrodek Dworzysko
 • Zamek Książ i Stado Ogierów w Książu
 • Palmiarnia w Lubiechowie
 • Muzeum Okręgowe w Wałbrzychu
 • Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu
 • Lisia Sztolnia w Wałbrzychu
 • Opactwo cystersów w Krzeszowie
 • Sztolnie w okolicach Walimia
 • Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka
 • Inne atrakcje Ziemi Kłodzkiej i Wałbrzyskiej - patrz strona ...

 

USŁUGI ZDROWOTNO-PROFILAKTYCZNE

 • kuracje pitne wodami mineralnymi "Dąbrówka", "Mieszko", "Młynarz", i "Marta" - są to szczawy wodorowęglanowo-sodowo-wapniowo-magnezowe.
 • możliwość korzystania (wg. ordynacji lekarskiej) w Zakładzie Przyrodoleczniczym z zabiegów: hydroterapii, kinezyterapii, elektrolecznictwa, światłolecznictwa, inhalacji, masaży, lasera i jedynej w Polsce komory pneumatycznej.

  

wczasy Szczawno Zdrój FWP w Szczawnie Zdroju

JAK DOJECHAĆ?

 • PKP (dworzec) w Wałbrzychu - bezpośrednie połączenia z Wrocławiem, Jelenią Górą, Kłodzkiem, Warszawą, Krakowem, Gdynią, Bydgoszczą, Lublinem, Gnieznem, Szklarską Porębą . 
  Dojazd z dworca autobusami MPK - linia 6 .
 • PKS (dworzec) w Wałbrzychu - bezpośrednie połączenie z Wrocławiem, Kłodzkiem, Jelenią Górą. 
  Dojazd z dworca autobusami MPK - linie 5, 6 i 14

 

 

wczasy Szczawno Zdrój FWP w Szczawnie Zdroju

MAGNOLIA

Dom Wczasowy położony w zachodniej parkowej części miasta. Łącznie 86 miejsc o zróżnicowanym standardzie wyposażonych w radia, część również w telewizory. Na miejscu jadalnia, sala TV, świetlica-sala wykładowa, sala gimnastyczna, stół do ping-ponga, obok budynku miejsce do parkowania samochodu.


 
 
  Szczawno Zdrój wczasy FWP Szczawnie Zdroju